Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Bashkëpunonin në dy fshatra për kultivimin e kanabisit, arrestohen tre persona në Vlorë

Janë goditur dy raste të tentativës për kultivim të kanabisit në fshatrat Sevaster dhe Dushkarak në Vlorë ku janë vënë në pranga 3 persona.

Personat e arrestuar janë G. L., 29 vjeç, banues në Orikum dhe F. N., 37 vjeç, banues në fshatin Kotë, autorë të tentativës për kultivim në fshatin Sevaster. Kurse personi me iniciale A. A., 50 vjeç, është autor i tentativës për kultivimin e kanabisit në fshatin Dushkarak. Në vendngjarje u sekuestruan disa fidanë kanabis të mbjellë nga tre personat.

Sipas policisë, materialet i kaluan Prokurorisë, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet