Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Vatër e re në fshat, në total 9 qytetarë aktivë me koronavirus në Pogradec

Dje u shënuan 3 viktima dhe 72 raste të reja me COVID, ndërsa numri vijon që të jetë i lartë edhe ditën e sotme.

Në 24 orët e fundit në Pogradec është shënuar një rast i ri me COVID duke e çuar në 9 në total numrin e qytetarëve që janë aktivë.

Shëndeti Publik ka konfirmuar si pozitive një grua nga një fshat i Pogradecit. Gruaja nuk ka pasur histori me QSUT dhe nuk është as person kontakti me të infektuarit më herët.

Autoritetet e Shëndetit Publik kanë marrë monstra të personave të kontaktit të gruas së infektuar dhe po vijojnë hetimin epidemiologjik.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet