Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mori pjesë në vrasjen e dy biznesmenëve/ Lihet në burg Ilir Xhepaj, vetëm 3 muaj që ishte liruar

Gjykata e kurbinit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Ilir Xhepajn, pasi akuzohet si bashkëpunëtor në vrasjen e dy biznesmenëve, në Laç.

Ilir xhepaj eshte prangosur per vrasjen e Bujar Likës dhe Paulin Gjergjit, të cilët humbën jetën në një atentat në një hotel mbrëmjen e 30 majit.

Ne atentat morën pjesë katër persona, ndërsa Eduart Lamaj dyshohet si autori kryesor. Per Xhepajn, policia dyshon se ka mbajtur të neutralizuar dy djemtë e njërit prej viktimave, duke mos i lejuar ata të dalin nga makina e tyre.

Ilir Xhepaj kishte vetëm tre muaj që ishte liruar nga burgu. Ai ishte dënuar për një grabitje me armë në vitin 2012 në Kurbin, e po ashtu për një plagosje në Fushë-Krujë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet