Ministria e Shendetesise mohon vdekjen e mjekut te infektuar me Covid

Aktualitet
Ministria e Shendetesise mohon vdekjen e mjekut te infektuar me Covid

Lajmi për vdekjen e mjekut të shtruar në spitalin Infektiv u përhap në disa media pasditen e kësaj të hëne.

Mediat shkruan duke ju referuar një postimi në “Facebook” që një tjetër doktor, Bernard Progni, kishte bërë.

Ky i fundit se mjeku në fjalë nuk e kishte fituar dot betejën me COVID-19 dhe shprehte dhe ngushëllimet e tij.

Por më pas reagoi Ministria e Shëndetësisë. Ajo përgënjeshtroi lajmin përmes një njoftimi për mediat.

“Një sqarim lidhur nga pyetjet e shumta. Referuar shërbimit infektiv, lajmi i përhapur në disa media për mjekun është i pavërtetë. Ju lutemi referojuni burimeve zyrtare.”

Aktualisht në spital janë të shtruar 84 pacientë dhe 11 prej tyre janë në terapi intensive.

ME TE LEXUARAT