Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

12 viktima në 24 orët e fundit nga COVID, Maqedonia paraqet situatë të rënduar

Situate e rënduar nga Covid-19 raportohet në Maqedoninë e Veriut, ku brenda 24 orësh kanë humbur jetën 12 persona dhe janë shtuar 132 raste të reja me infektime.

Gjatë 24 orëve të fundit prej 868 testimeve të realizuara, ku u evidentuan rastet në fjalë.

-Shkup 57

-Kumanovë 10

-Dibër 1

-Shtip 13

-Prilep 7

-Tetovë 19

-Strugë 3

-Veles 4

-Manastir 1

-Ohër 5

-Kavadar 1

-Gostivar 6

-Probishtip 2

-Shën Nikollë 2

-Resnje 1

Po ashtu mësohet se 112 pacientë i janë shtuar listës së personave të shëruar, ndërsa të infektuar aktiv me COVID-19 janë 2484.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet