Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Edhe akullore, edhe çokollatë”, e mbani mend Rudinën tek filmi ‘Dy herë mat’? Ja si duket ajo sot

Foto më sipër është e shkëputur nga filmi ku luante rolin e Rudinës, shahistja e vogël tek filmi “Dy herë mat”, nga më të dashurit dhe të komentuarit njëkohësisht.

Filmi trajtonte fëmijën e vogël e cila mundi në shah një nga shahistët më të mirë të Shqipërisë, që mbante emrin Ilo Pinci luajtur nga artisti Bujar Kapexhiu, një i moshuar elegant dhe mjaft i njohur sipas rolit që kishte veshur, për aftësinë e tij në lojën e shahut.

Një nga shprehjet që “rudina” përmend në film është “edhe akullore edhe çokollatë”, teksa jo pak përdoret edhe në jetën e përditshme si frazë kur jemi midis dy zgjedhjeve dhe nuk vendosim dot cilën duam më shumë.

Ajo nuk është më pjesë e aktrimit, e për këtë ka mbetur si në ‘hije’ ndërsa Manjola Begolli ndjek jetën e saj si e diplomuar në Ekonomi dhe që sot është biznesmene.

Më poshtë është një foto e saj e realizuar jo shumë kohë më parë, ku pavarësisht se disa nga tiparet kanë mbetur të njëjta, përcaktimi se kush është nëse nuk do ta dinim do ishte i vështirë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet