Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

VIDEO/ Kinezët nuk shqetësohen nga koronavirusi, vijojnë festivalin me mish qeni të pjekur

Festivali i përvitshëm festoi 10 vjetorin dhe mblodhi mijëra vizitorë, të cilët blenë mish qeni për konsum.
Një aktivist i të drejtave të kafshëve u shpreh se asgjë nuk kishte ndryshuar këtë vit.

Ai ishte prezent në festival sëbashku me një grup aktivistësh për të protestuar ndaj eventit.

Videoja e rëndë ka qarkulluar në mediat britanike, ku duken pamje të qenve të rreshtuar nga tregtarët lokalë për t’u shitur në tregje.

Në një video tjetër duken disa banorë vendas të mbledhur anë rrugës duke respektuar rregullat dhe duke shijuar mish qeni.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet