Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndërron jetë 62 vjeçari/ Shkon në 44 numri i viktimave nga Covid 19

Sipas shifrave zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë, numri i viktimave nga Covid 19 në vend shkon në 44.

Genta Qirjako nga Instituti i Shëndetit Publik tha se në 24 orët e fundit është shënuar një humbje jete në spitalin infektiv.

Kjo e fundit deklaroi se një 62-vjeçar nga Tirana i shtruar në gjendje të rëndë dhe I intubuar, nuk arriti dot të mbijetojë me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor të spitalit infektiv duke i shprehur i shpreh ngushëllimet familjarëve të të ndjerit.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 327 testime, nga të cilat janë konfirmuar 71 raste pozitive, kryesisht raste të reja.

Shpërndarja gjeografike e të identifikuarve pozitivë në 24 orët e fundit:

• 31 të prekur në Tiranë
• 12 në Shkodër
• 6 në Fier
• 5 në Krujë
• 5 Vlorë
• 4 në Pogradec
• 3 në Durrës
• 2 në Kamëz
• 1 në Mirditë
• 1 në Lezhë
• 1 në Kukës

Gjithashtu, në 24 orët e fundit janë shëruar 8 qytetarë, duke e çuar në 1.134 numrin e të shëruarve që nga fillimi i epidemisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet