Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

COVID shpërthen në Vlorë, infektohen punonjës të Maternitetit

Një sanitare rezulton me koronavirus në maternitetin e Vlorës. Për këtë arsye, ambientet e maternitetit po dezinfektohen.

Ndërkohë, pas shqyrtimit te rastit shqyrtohet edhe mundësia e mbylljes së spitalit pasi ka dyshime se mund të jenë të infektuar edhe djali, edhe motra e sanitares, të cilët po ashtu punonin në maternitet.

Djali është infermier dhe është futur në karatinë për 14 ditë. Për të dy ata pritet të bëhet analiza nga mostrat e marra me ane te tamponit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet