Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Skandal ne QSUT, i gjithë spitali Francez infektohet me koronavirus

Vazhdojnë infektimet dhe perhapja e Covid-19 në QSUT. Pak jave pasi nje infermiere coi virusin ne kete spital duke infektuar mbi 20 veta te tjere serish ky spital shteteror eshte kthyer ne vater te COVID.

Sipas burimeve të Ora News i gjithë blloku operativ i “Francezit” ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Një ditë më parë rezultuan me Covid-19 dy specializantë në këtë spital.

Numër rekord të infektuarish, konfirmohen 69 raste pozitive në 24 orët e fundit

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet