Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dortmund “tremb” pretendentët për Sançon/ Shifër e “çmendur” për anglezin

Talentet kushtojnë, dhe aq më tepër ata që janë më të rrallë.

Ligji i merkatos është i tillë dhe klubet kanë bërë sakrifica të pabesueshme për të pasur më të mirët. Kur piaca rritet në top-klubet e kontinentit, atëherë shifrat shpesh konsiderohen si të “çmendura”.

Sipas gazetës katalanase “Mundo Deportivo”, Borusia e Dortmundit ka kërkuar jo më pak se 130 milionë euro për talentin e saj anglez, Jadon Sanço.

Sipas mediumit iberik, Manchester United ka ofruar 115 milionë euro për Sançon. Shifër e cila është konsideruar e papranueshme nga gjermanët, të cilët e kanë kthyer ofertën pas.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet