Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përfaqësuesi i BE: Kufijtë e jashtëm rihapen më 1 korrik

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Barrell ka thenë se rihapja e kufijve të jashtëm do të bëhet duke filluar nga korriku me një tërheqje graduale dhe të pjesshme të kufijve të jashtëm.

Ndërkohë, Ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer, tha se Gjermania do të heqë kontrollet kufitare ndaj qytetarëve të BE-së nga 16 qershori.

Më konkretisht ai tha se:

“Ne do të vazhdojmë të monitorojmë zhvillimin e situatës në vendet fqinje. Ata që mbërrijnë në Gjermani nga vendet e BE-së dhe Zvicra nuk do të duhet më t’i nënshtrohen karantinës”.

Gjithashtu, theksoi se për Spanjën, kontrollet e trafikut ajror do të vazhdojnë deri më 21 qershor, për shkak të “reciprocitetit”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet