Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gramsh/ Rrufeja vret 15 kokë bagëti, shpëtojnë mrekullisht 4 çobanët

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në Gramsh.

Shkrepëtima e rrufesë ka vrarë 15 kokë bagëti.

Burime bëjnë me dije se fatmirësisht nga rrufeja kanë shpëtuar katër çobanët.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Broshtan, rreth orës 15:30, kur në zonë kanë filluar reshjet e shiut.

Çobanet kanë qenë duke mjelë bagëtitë në orarin e drekës, kur papritmas vetëtima e rrufesë ka goditur në një peme, e cila ndodhet brenda rrethimit të vathës, e si pasojë kanë ngordhur 15 kokë bagëti.

Ndërkohë, Sajmir Kumria, është shprehur se janë të traumatizuar nga ç’kanë parë në momentin kur rrufeja ka goditur mbi bagëtitë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet