Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Strakosha rrit pretendimet, i kërkon Lazios rritje rroge

Thomas Strakosha është duke zhvilluar sezone fantastike me Lazion, teksa prej 2 vitesh është kthyer në një titullar të padiskutueshëm te klubi italian.

Pikërisht forma e tij e mirë dhe interesimi nga klube të njohura europiane, kanë rritur pretendimet e portierit shqiptar.

Së fundmi, mediat italiane raportojnë se gardiani kuqezi ka vendosur kushte për rinovimin e kontratës me bardhekaltrit.

Sipas “Il Messagero”, 25-vjeçari kërkon që të mos trajtohet si i diferencuar nga pjesa tjetër e ekipit.

Për sa i përket kontratës së tij, Strakosha kërkon të paguhet 2 milionë euro në sezon, ndërsa deri tani merr 1 milionë euro.

Nuk dihet ende nëse drejtuesit e Lazios do ia plotësojnë kushtin, apo do vendoin ta shesin të të marrin një portier tjetër.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet