Raporti mjeko-ligjor i Alfred Lelës/ Meta: Dhuna dhe pamjet e turpshme nuk kishin nevojë për ekspertizë

Politikë
Raporti mjeko-ligjor i Alfred Lelës/ Meta: Dhuna dhe pamjet e turpshme nuk

Presidenti Ilir Meta duke ripublikuar raportin mjeko-ligjor të gazetarit Alfred Lela, ka thënë se dhuna dhe pamjet e turpshme të ditës pas shembjes së Teatrit nuk kishin nevojë për ekspertizë.

Alfred Lela publikoi ekspertizën mjeko-ligjore ku rezulton se ka shenja dhune në trup, të cilat u shkaktuan nga policët që kishin rrethuar Teatrin Kombëtar ditën e shembjes.

Po ashtu Meta veç raportit mjeko-ligjor ka postuar dhe shenjat e dhunës në trupin e Alfred Lelës.

[gallery columns="2" ids="1031926,1031927"]

ME TE LEXUARAT