Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Covid 19/ 55 të vdekur në Britaninë e Madhe, gjatë 24 orëve të fundit

Autoritetet në Britaninë e Madhe, kanë raportuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 55 viktima nga Covid 19.

Sipas raportimeve, numri i përgjithshëm i vdekjeve që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit është 40.597.

Ndërkohë, në vend numri total i rasteve të infeksionit është rritur në 188.826.

Me këto shifra, Britania e Madhe renditet vendi i dytë në botë për nga numri i vdekjeve pas Shteteve të Bashkuara.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet