Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Si e përdori Basha fake news-in e këshilltarit të Metës për të goditur qeverinë Rama

Anti-mafia italiane zbuloi sot skandalin ku këshilltari i Presidentit aktual Ilir Meta, Ilir Kulla akuzohet se kishte porositur një fushatë denigruese në mediat italiane me qëllim provokimin e situatës për të rrëzuar qeverinë Rama. Fushata kishte për synim fabrikimin e disa lajmeve të rreme për ardhjen e mbetjeve nga Italia në Shqipëri.

Lajmi fals 3 vite më parë u shfrytëzua menjëherë nga kryedemokrati Lulzim Basha i cili u përpoq t’i bëjë jehonë këtyre prodhimeve. “Sot që jemi këtu me sa duket lajmet po shpërthejnë nga të gjitha anët, po presim konfirmimin e plotë të tyre, por me sa duket ndodhemi përpara një krimi të përmasave të paimagjinueshme.

Bëhet fjalë për 1300 kontenierë, jo fuçi, kontenierë, secili prej tyre me peshë 30 ton, që mund të jenë futur në Shqipëri kundër ligjit, kundër Kushtetutës, kundër vullnetit të qytetarëve shqiptarë dhe që rrezikojnë në mënyrë fondamentale sigurinë dhe shëndetin e shqiptarëve në ato zona ku janë futur”, shprehej Basha nga çadra para Kryeministrisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet