Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Numër rekord i të infektuarve me koronavirus në Rusi, shkon afër 450 mijë

Rusia fillimisht nuk kishte shumë të infektuar me koronavirus, ndërsa tashmë numri i personave me Covid-19 ka arritur rekord.

Shteti rus ka raportuar në kohët e fundit 8 726 raste të reja me koronavirus, shkruan “Reuters”.

Kështu, numri total i të infektuarve me virus ka shkuar në 449 834 njerëz.

Zyrtarët thanë se 144 njerëz kishin vdekur në 24 orët e fundit, duke e cuar numrin e viktimave në total nga Covid-19, në 5528 individë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet