Covid 19/ 518 raste të reja dhe 85 viktima në Itali në 24 orët e fundit

Bota
Covid 19/ 518 raste të reja dhe 85 viktima në Itali në 24

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile italiane gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 85 viktima nga koronavirusi.

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 518 raste të reja pozitiv për një total prej 234.531.

Ndërkohë, ditën e sotme numri i të shëruarve ishte 1.886, ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 163.781.

Që nga fillimi i pandemisë, në Rajonin e Lombardisë, u regjistruan vetëm 21 viktima nga koronavirusi për një total prej 16.222.

Gjithashtu, në kujdesin intensivë ndodhen 120 pacientë, 5 më se shumë se dje.

Në 24 orët e fundit në Lombardi janë regjistruar 402 raste të reja pozitive ndaj koronavirusit, për një total prej 89.928 që nga fillimi i pandemisë.

Më konkretisht, dtën e sotme në rajon pati edhe 572 të shëruar për një total prej 53.853.

ME TE LEXUARAT