Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Arkivol i “mbuluar me ar” per George Floyd, cfare ndodhi gjate varrimit

Arkivoli i “mbuluar me ar”, njerëzit në lot.

Mes dhimbjes dhe lotëve, ata vajtuan 46-vjeçarin që u vra barbarisht nga policia. Floyd ishte viktimë e padrejtësive racore, në shtetin që mbahet si kampion i të drejtave të njeriut.

Vrasja e tij ka ngritur në këmbë SHBA, ku prej ditësh protestuesit janë mbledhur për të kërkuar drejtësi.

Trupi i pajetë i George Floyd qëndronte i shtrirë në arkivolin ngjyrë ari të mbuluar me lule, e përveç portretit të tij, prapa shpinës së pjesëmarrësve ishte bërë edhe një mural me fytyrën e tij.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet