Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

‘Zgjedhorja’ nga shtëpia amerikane te e Europës, Soreca pret në zyrë Yuri Kim, Norman dhe Borchardt

Edhe dita e sotme pritet të jetë e ngjeshur për ndërkombëtarët, të cilët janë angazhuar për zgjidhjen e ngërçit politik mbi Reformën në Drejtësi.

Pas takimeve dyditore të stërzgjatura në rezidencën e ambasadores amerikane, Yuri Kim, sot takimet po vijojnë tek ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca.

Ky i fundit po zhvillon prej orës 11:00 një takim në zyrën e tij me ambasadoren amerikane, Yuri Kim, ambasadorin britanik, Duncan Norman, si dhe përfaqësuesit e OSBE.

Në fokus të disktumit mes ambasadorëve është pikërisht Reforma Zgjedhore, ku tashmë palët politike janë më pranë marrëveshjes se kurrë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet