Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vrasja e George Floyd/ Amerika shtrihet në tokë (FOTO)

Në lëvizjen protestuese kundër vdekjes së George Floyd, një hark kohor u bë një simbol i rëndësishëm.
8 minuta dhe 46 sekonda, koha kur njeriu me ngjyrë u mbajt në tokë nga gjuri i oficerit të policisë.

Në parkun e Bostonit, përgjatë bulevardeve të Hollivudit, në Atlanta si dhe në Detroit, Ëashington dhe Neë York, protestuesit u shtrinë në rrugë për konkretisht 8 minuta e 46 sekonda, duke nderuar në një mënyrë të heshtur dhe paqësore George Floyd.

Në Houston, u gjunjëzuan me kokat e tyre të përkulur dhe ndezur qirinj në duar mbetën të palëvizshëm për të njëjtën periudhë kohe.

Gjithashtu, edhe Google u kërkoi punonjësve të saj të qëndronin të heshtur për 8 minuta dhe 46 sekonda.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet