Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Sekuestrohen 450 kg marijuanë në Itali, pranga shqiptarëve

ITALI

Autoritetet policore italiane kanë arrestuar 4 persona nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike.

Dy nga të arrestuarit janë shqiptarë dhe quhen Ferdinand Kekaj 35 vjec dhe Xhuljano Prifti 35 vjec. Policia ka sekuestruar gjithsej 450 kilogramë hashash. Lënda narkotike është sekuestruar në komunën Fenegrò në provincën e Komos, raportojnë mediat e vendit fqinj.

Në këtë “biznes”, ishte përfshirë edhe një zviceran, që bashkëpunonte me shqiptarët që quhej Alessio Barone.

Mes të arrestuarve është dhe shtetasi italian Antonio Valenzisi, 56 vjec i akuzuar për trafik ndërkombëtar droge dhe i dyshuar si anëtar i mafies kalabreze Ndragheta.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet