Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mbahet memoriali për George Floyd, kryebashkiaku i Minneapolis ulet në gjunjë dhe qan para arkivolit

George Floyd po nderohet në Minneapolis të SHBA me një memorial.

Afro- amerikani i cili u vra nga një polic ka shkaktuar protesta dhe solidarizim për luftën kundër dhunës dhe racizmit.

Ka rënë në sy gjesti i kryebashkiakut të Minneapolis, Jacob Frey i cili u ul në gjunjë dhe qau para arkivolit të George Floyd.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet