Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Covid 19/ “Zbuten” masat në SHBA

Ditët e fundit në SHBA, kanë “mbizotëruar” protesta të shumta për shkak të humbjes së jetës së George Floyd.

Ndërkohë, ditën e sotme një njoftim nga Kryetarja e Bashkisë së Uashingtonit, Muriel Bowser duket se ka ardhur për të “gëzuar” në një mënyrë protestuesit duke zbutur qarkullimin, duke e lejuar atë deri në orën 23:00 të mbrëmjes dhe jo në 19:00 siç ishte më parë.

Ndërkohë, Shefi i policisë së Detroitit tha se oficerët nuk do të pengonin askënd të marshonte paqësisht, pasi të fillonte ndalim-qarkullimi.

Gjithashtu, Kryetari i bashkisë së San Franciskos, London Breed dhe ai i Los Angelesit, Eric Garcetti thanë se do t’i jepnin fund ndalim-qarkullimit të enjten.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet