Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

12 shtete rikthejnë masat kufizuese, shtohen rastet me Covid 19

Teksa bota është drejt rihapjes së plotë dhe kthimit të një normaliteti disa vende përfshi Europën nuk kanë të njejtin mendim.

kurba është ulur në disa vende por ka pësuar dhe ngritje në disa të tjera me fillimin e verës dhe shtetet janë detyruar nga frika të ndërmarrin masa.

12 shtete janë tashmë duke rikthyer masat kufizuese në mënyrë që të parandalohet kërcënimi i rasteve apo dhe një vale e dytë e koronavirusit.

Këto shtete janë: Japonia, Kina, Gjermania, Arabia Saudite, Korea e Jugut, Gjermania, Irani, El Salvadori, Iraku, Sri Lanka, Pakistani dhe Libani.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet