Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Yuri Kim: Topi është në fushën e Bashës, marrëveshja është gati, falenderojmë qeverinë për lëshimet

Ka përfunduar takimi i Këshillit Politik që në ditën e dytë radhazi është zhvilluar në ambientet e Ambasadës Amerikane.

Ambasadorja Yuri Kim është shprehur se tashmë marrëveshja është gati dhe topi është në fushën e Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës.

Deklarata e Kim:

Sikurse jeni në dije jemi takuar për 9 orë të tjera dhe kemi bërë një progres të jashtëzakonshëm.

Siç thashë dje në një negociatë kaq të rëndësishme për të ardhmen e Shqipërisë, çdo palë i kërkohet që të japë që të fitojë Shqipëria.

Çdo palë dha dhe fitoji, populli mund të fitojë akoma më shumë. Të gjithë kanë fituar dhe dua ti jap merita të veçanta partisë në pushtet.

Ne e bëmë të qartë se si partia në pushtet ata kanë privilegje dhe duhet të jepni më shumë dhe e bënë.

Përgëzoj partinë në pushtet për atë që kanë bërë këtë mbrëmjen. Ne kemi atë që mund të jetë një marrëveshje shumë e mirë.

Është një marrëveshje që mund ta vendosë që ka në dorë integrimin e Shqipërisë. Përmban masa që janë adresuar nga ODHIR.

Përmban gjithashtu disa hapa domethënëse që nuk janë rekomanduar nga ODHIR.

Është koha për opozitën për partinë demokratik, për mikun tim Luli Basha që të balancojë të gjithë faktorët, dhe të thonë po për popullin shqiptar.

Topi është në fushën e tij, e ardhmja është në dorën e tij.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
2 Comments
  1. Cfare pritet me? says

    C,PRISNI,C,FARE KA MBETUR ?
    KU JEPOPULLI IM EDHE SA?

  2. Arben says

    Une e quaj sukses reformen zgjedhore nqf propozimet e neneve te reformes jane bere nga ekspertet e osbe-odhir dhe miqte amerikane dhe europiane. Nqf keta politikanet tane duan zgjedhje te lira dhe te ndershme te bien dakort qe zgjedhjet ti administroje nje mision nderkombetar europiano perendimor deri ne marrjen e detyres nga mazhoranca fituese.Nuk ka problem qe administrimi te behet me taksat e shqiptareve. Jemi shume me te fituar nese ndodh kjo.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet