Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tërmeti me magnitudë 6.8 rihter godet Kilin

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.8 rihter ka goditur Kilin.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ka qenë 51 kilometra nga San Pedro de Atacama dhe ka pasur një thellësi prej 80 kilometrash. Ende nuk ka të dhëna për dëme.
Kili goditet vazhdimisht nga tërmetet si pasojë e pozicionit gjeografik dhe zonës sizmike ku ndodhet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet