Rriten temperaturat, ja si do të jetë moti për ditën e sotme

Aktualitet
Rriten temperaturat, ja si do të jetë moti për ditën e sotme

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët (U) atmosferik e pozicionuar në Erupën lindore e cila po mban mot relativisht të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë.

E Mërkurë dt 03 Qershor Maj 2020 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në relievet malorë të pasuara nga rreshje shiu lokale. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 7/22°C

Zonat e ulëta 8/27°C

Zonat bregdetare 12/25°C

ME TE LEXUARAT