Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Presidenti i Brazilit: Më vjen keq për viktimat e koronavirusit, por të gjithë do vdesim një ditë

Brazili ka shifra dramatike të vdekjeve nga Covid-19. Vendi amerikano latin që pak a shumë ka pasur të njëjtin qasje si Suedi në raport me virusin e rrezikshëm, tani po vuan pasojat e rënda.

Prej ditësh numri ditor I viktimave është mbi 1 mijë.

Këtë të mërkurë kemi ekzaktësisht 1262 të vdekur ndërsa totali i viktimave tashmë ka shkuar në mbi 31 mijë.

Mirëpo pavarësisht gjithcka presidenti Bolsonaro vazhdon ta përjetojë pa ndonjë emocion apo ankth të vecante këtë situatë. Deklarata e tij e fundit ka bërë xhiron e mediave në të gjithë botën.

“Më vjen keq për viktimat e Covid-19, por të gjithë do të vdesim një ditë”. Jair Bolsonaro qe ne fillim te epidemise deklaroi se Brazili dhe brazilianet nuk do te ndryshonin rutinen e tyre te perditshme ndikuar nga virusi i rrezikshem.

Mirepo eshte fakt qe tani Brazili eshte nje nga vendet me te goditura ne bote.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet