Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Meta: Zbatimi i kushteve të BE fillon me konsensusin për ‘Zgjedhoren’! KE po pret sinjale pozitive

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur mesazhet e djeshme nga ndërkombëtarët lidhur me ‘Zgjedhoren’, duke thënë se arritja e një konsensusi për këtë Reformë është kusht për integrimin e Bashkimin Europian.

Në një mesazh të shkurtër, kreu i shtetit shkruan se Shqipëria duhet t’i japë sinjale pozitive Bashkimit Europian, dhe konsensusi është një prej tyre.

“Mesazhi i djeshëm i Bashkimit Europian është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për reformën zgjedhore. 8 qershori po afron! Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë”, shkruan Meta.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet