Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirusi shkakton mbi 380 mijë viktima në gjithë botën, të infektuarit drejt 6 milionë e 400 mijë

Koronavirusi tashmë ka shënuar mbi 380 mijë viktima në gjithë botën. Mbi 1/4 e tyre janë vetëm në SHBA si vendi me më shumë vdekje.

Britania është në vend të dytë për viktimat nga COVID-19, ndjekur nga një vend tjetër europian si Italia dhe më pas nga Brazili.

Po ashtu janë më pak se 6 milionë e 400 mijë të infektuar, edhe këtu kryeson SHBA ndjekur nga Brazili dhe Rusia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet