DETAJE - RENEA rrethon banesen ne Kamze, Roland Kryemadhi qellon me arme policine

Aktualitet
DETAJE - RENEA rrethon banesen ne Kamze, Roland Kryemadhi qellon me arme

Të shtëna me armë zjarri në afersi te bashkise se Kamzës. Një person ka dalë në rrugë dhe ka hapur zjarr prane bashkise se qytetit. Ne vendin e ngjarjes kanë mbërritur forca të shumta policie.

Dyshohet që autori të jetë person me probleme të shëndetit mendor nderkohe qe kane nisur hetimet per ngjarjen.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat Shqiponja me antiplumb ndersa deri ne keto momente raportohet se nuk ka të lënduar.

Deklarata e policise:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5 kanë shkuar në banesën e shtetasit Ronald Kryemadhi, për ta shoqëruar në Gjykatë, në zbatim të kërkesës së saj, për shoqërim të detyrueshëm të tij.

Në momentin që shërbimet e Policisë kanë hyrë në banesë ky shtetas ka nxjerrë një armë zjarri pistoletë dhe ka kanosur punonjësit e Policisë për vrasje në rast se do afroheshin dhe më pas është mbyllur në banesë.

Menjëherë në ndihmë të Policisë lokale kanë shkuar forcat e DVP Tiranë, FNSH dhe RENEA dhe është bërë rrethimi i banesës, vendosja e perimetrit të sigurisë, evakuimi i banorëve dhe ndalimi i qarkullimit në perimetrin e sigurisë.

Pas negociatave të bëra nga Forcat Speciale RENEA me autorin, për t’u dorëzuar, ku i fundit, pas gjysmë ore, është vetëdorëzuar, në pamundësi për t’u larguar nga banesa.

Personi është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, për veprimeve të mëtejshme.

Grupi hetimor vijon kontrollin në banesë, për gjetjen dhe sekuestrimin e armës së zjarrit.

ME TE LEXUARAT