Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Turqia shënon 786 raste të reja me koronavirus, 22 të vdekur dhe 129.921 pacientë të shëruar

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, njoftoi sot se numri i të infektuarve me COVID-19 në Turqi është rritur në 165.555, me 786 raste të reja.

Po kështu ai tha se numri i pacientëve të shëruar nga COVID-19 rritet në 129.921, me 974 të shëruar në 24 orët e fundit.

Sipas të dhënave të publikuara, numri i vdekjeve nga COVID-19 në Turqi rritet në 4.585, me 22 të vdekur në 24 orët e fundit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet