Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shoqëria Civile kërkesë KQZ-së për ndryshim sistemi me Referendum

Ka mbetur pezull kërkesa e 12 aktivistëve të Shoqërisë Civle për referendum për sistemin Zgjedhor.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për shkak të mungesës së kuorumit, nuk mundi të marrë një vendim. Në mbledhje ka pasur votim 4 me 1 dhe në këtë mënyrë, kërkesa e shoqërisë Civile ka mbetur pezull.
Ndërkohë Rezarta Bitri ka thënë se vota e saj nuk është kundër por është për shtyrje të kërkesës.

Pjesë nga debati në KQZ:
Klement Zguri: Hidhet në votim kërkesa për referendum për ndryshimin e sistemit zgjehdor, 1 pro dhe 4 kundër
Rezarta Bitri: Jo nuk janë 4 kundër
Klement Zguri: Mos bëni gallatë këtu, o je pro ose je kundër
Ish- Kreu I Kqz: Jeni institucion i rëndësishëm. Mos u sillni sikur jeni mbledhur për gjel deti.

Burimi/Top Channel

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet