Panik në mes të kryeqytetit europian, kërcënon se do të aktivizonte bombën mbi urë

Bota
Panik në mes të kryeqytetit europian, kërcënon se do të

Një urë në Kiev të Ukrainës është mbyllur për disa momente, pasi një burrë kërcënoi se do të aktivizonte bombën, të cilën pretendonte se e kishte në çantën që kishte në duar.

Policia në Kiev kishte marrë një telefonatë, se një person po kërcënonte se do të shpërthente lëndën plasëse.

Menjëherë pas njoftimit ata izoluan të gjithë rrugët kryesore dhe metrotë e qytetit. Në videot dhe fotot e publikuara në mediat e huaja, shihet një burrë me maskë duke qëndruar në urë me një çantë në dorë.

Zëvëndësministri i Punëve të Brendshme i Ukrainës, Anton Gerashchenko, deklaroi se e kanë arrestuar burrin, megjithatë shtoi se ende nuk kanë mësuar identitetin e tij.

ME TE LEXUARAT