Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndërron jetë një pacient i shtruar në spitalin Infektiv, u transferua nga Shërbimi i Sëmundjeve Interne

Ndërron jetë një pacient i shtruar në Spitalin Infektiv.

Burime bëjnë me dije se pacienti që ndërroi jetë vuante nga ceroza në mëlçi, ndërsa ishte transferuar nga Shërbimi i Sëmundjeve Interne në QSUT, që është shndruar sëfundmi në vatër të përhapjes së COVID 19, me shumë mjekë, infermierë dhe pacientë të infektuar.

Një ditë më parë në Spitalin Infektiv ndërroi jetë edhe një 76-vjeçare. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, e moshuara kishte rezultuar bartëse me koronavirus, por ka ndërruar jetë nga sëmundja e tumorit të pankreasit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet