Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Lamtumirë koronavirus? Virologu: Nuk prova që tregojnë se po vjen një valë e dytë

Një virolog tha se nuk ka asnjë provë që tregon se po vjen një valë e dytë e koronavirusit.

Hugh Pennington është skeptik për valën e dytë dhe vuri në dyshim efektivitetin e bllokimit.

“ Virusi i gripit ka një kulm, më pas zbret dhe më pas ka valë të dyta dhe madje edhe të treta. Gripi nuk është një model i mirë sepse ky virus sillet ndryshe. Unë jam skeptik i valës së dytë. Nuk ka patur valë të dytë të ngjashme me COVID-19 në Kinë, Korenë e Jugut ose Zelandën e Re.”

Profesori Pennington vuri në dyshim efektivitetin e masave të ashpra të bllokimit.

Ai tha për mediat e huaja se nëse bllokimi do të kishte qenë aq i shkëlqyeshëm, do të kishim më pak raste.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet