Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dy aksidente me të plagosur në Durrës, policia arreston shoferët, njëri i dehur

Arrestohen në flagrancë 2 drejtues mjetesh në Durrës, pasi kanë shkaktuar aksidente me pasojë plagosjen.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës , arrestuan në flagrancë shtetasit: A.B.,60 vjeç, banues në Durrës. Ky shtetas në lagjen nr.3, Durrës, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, në gjëndje të dehur, është përplasur me mjetin tip “Pezho”, nga e cila ka vetëm dëme materiale.

T.B.,19 vjeç, banues në Durrës, pasi më datë 02.06.2020, në aksin rrugor Plepa-Shkozet, duke drejtuar mjetin është përplasur me tre mjete të tjera dhe për pasojë janë lënduar drejtuesit e mjeteve dhe dy pasagjerë të cilët po marrin ndihmë mjeksore në spital jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Drejtimi mjeti në mënyrë të pa rregullt” dhe ” Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet