Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Covid, ulet numri i viktimave në Itali, në 24 orët e fundit regjistrohen 55 vdekje

Vazhdon të ulet numri i viktimave në Itali. Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 55 viktima nga koronavirusi për një total prej 33.530

Sot numri i të shëruarve sot në Itali ishte 1737 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 160 092

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 318 raste të reja pozitiv për një total prej 233 515

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan vetëm 12 viktima nga koronavirusi për një total prej 16.143 që nga fillimi i pandemisë.Gjithashtu sot u identifikuan 187raste të reja pozitive për një total prej 89.205

Në Rajon ka ndërkohë 20.2255 raste aktualisht positive nga koronavirusiNë kujdesin intensive ndodhen 166 pacientë, 1 më pak se djeJanë raportuar gjithashtu edhe 781 të shëruar nga infeksioni në harkun e 24 orëve të fundit.

Testet e tamponit të kryera në 24 orët e fundit janë 8676 për një total prej 766 122.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet