Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shkon në 39.045 persona numri i viktimave nga koronavirusi në Britaninë e Madhe

Ditën e sotme, Qeveria britanike ka njoftuar se 111 persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend.

Pas këtij njoftimi zyrtar, numri total i viktimave për shkak të Covid-19 në Britaninë e Madhe ka shkuar në 39.049 individë.

Mediat britanike kanë thenë se në numrin total të viktimave përfshihen edhe 445 të vdekur nga data 24 prill deri më 31 maj 2020.

Ndërkohë, numri total i të infektuarve me Covid-19 në Britaninë e Madhe deri tashmë ka shkuar në 274.762 njerëz.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet