Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Luhatje temperaturash, ja si do të jetë moti për ditën e sotme

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndreushnme në shtresat e larta të atmosferës të cilat po mbajnë mot me rreshje shiu në territorin e Shqipërisë.

Filliimi i javës dt 01 Qershor 2020 moti nisë i paqëndrueshëm alternime kthjelliemesh dhe vranësira mesatare të pasuara nga rreshje shiu me stuhi lokale. Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale deri në 8m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 10/19°C

Zonat e ulëta 10/23°C

Zonat bregdetare 14/23°C

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet