Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kapen 20 kg marijuanë në Greqi, ndalohet shqiptari dhe një grek

Ndiqet një automjet që vinte nga kufiri greko-shqiptar, kapet me mbi 20 kg marijuanë.

Fillimisht mjeti nuk i është bindur postbllokut të policisë greke dhe pas ndjekjes është ndaluar në Agelokastro, Aitiloakarnania. Brenda në mjet u gjetën dhe sekuestruan 20 pako me 20 kg 500 gram marijuanë.

Në pranga ka rënë drejtuesi i mjetit, një shtetas shqiptar. Gjithashtu u identifikua dhe më pas u arrestua edhe pronari i mjetit, shtetas grek. U sekuestruan 3 celularë dhe 200 euro.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet