I riu shkon në protestë me automatik dhe veshje ushtarake, policia e lë të shkojë

Bota
I riu shkon në protestë me automatik dhe veshje ushtarake, policia e

Format e protestave në SHBA për vdekjen e George Floyd është shaqur në varjante të ndryshme nga qytetarë të ndryshëm, ndërsa pamjet më të veçanta janë bërë virale nëpër mediat botërore, vëmendja e të cilave është fokusuar në kontinentin e largët.

Mes pamjeve të shumta që qarkullojnë në mediat sociale sot në Chicago shihej dhe një burrë pa uniformë por i armatosur me automatik dhe me veshje taktike ushtarake, që fliste me oficerët e policisë.

Personi që kishte postuar videon thoshte se i riu i bardhë kishte drejtuar më parë armën e tij në fytyrat e protestuesve.

Postuesi i videos thoshte se nëse njeriu i armatosur të mos kishte qenë i bardhë, do të ishte trajtuar ndryshe nga policët.

https://twitter.com/i/status/1267269447708028929

ME TE LEXUARAT