Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Dubai çmend stilistët e modës/ Sfilohet mbi skenografinë dixhitale me efekte uji

Moda nuk është diçka që ekziston vetëm në veshje. Moda ka të bëjë me idetë, mënyrën se si jetojmë, e çfarë po ndodh.

Me këtë “mendim” ka nisur edhe java e modës në Dubai. Shteti i Emirateve Arabe i cili po vihet në qendër të diskutimeve botërore për rritjen e shpejtë të ekonomisë dhe inovacionit, ka mundur të tërheqë gjithë vëmendjen e industrisë së modës duke sjellë kolazhe verë -vjeshtë 2020.

Moda e koleksionit të Fashion Shoë nga Demna Gvasalia for Belenciaga.

Sfilata ishte e pazakontë jo vetëm se mbahej menjëherë pas hapjes ndaj izolimit global për parandalimin e përhapjes së pandemisë, por edhe për skenografinë në të cilën sfiluan modelet.

Një skenografi dixhitale me efekte uji.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet