Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Djegia e afatit për përfundimin e Zgjedhores, Kim, Soreca dhe Norman i shkojnë në zyrë Bashës në 15:00

Pasi afati i palëve politike për të përfunduar Reformën Zgjedhore brenda 31 majit, ambasadorja amerikane, ambasadori i BE Soreca dhe britaniku Duncan Norman i shkojnë në zyrë Bashës.

Takimi vjen një ditë pasi palët nuk arritën marrëveshje për Reformën Zgjedhore në Këshillin Politik.

Palët u dakordësuan dhe u zotuan që ta përfundonin Reformën brenda 31 majit por tashmë pas këtij premtimi të pambajtur ndërkombëtarët janë vënë në lëvizje.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet