Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“COVID e goditi ne zemer”, humb jeten nje tjeter i prekur nga virusi

Shenohet viktima e 35 e koronavirusit ne Shqiperi. Ministria e Shendetesise njoftoi se ka nderruar jete një 88 vjeçar në spitalin infektiv, asimptomatik nga covid19.

Një pacient 88 vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë sot në spitalin Infektiv.

Referuar shërbimit infektiv, shkaku i humbjes së jetës ishte si pasojë e arrestit kardiak nga insuficienca kardio-respiratore.

I moshuari ishte bartës i COVID19, por asimtomatik për sëmundjen.
88 vjeçari vuante nga insuficienca renale kronike, stadi I katërt, diabet, hipertension, anemi grave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet