Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ambasadori italian takim me Ramën: Dialogu, në interes të qytetarëve të vendeve tona

Ditën e sotme, ambasadori italian, Fabrizio Bucci ka zhvilluar një takim pune me kryeministrin Edi Rama.

Ka qenë pikërisht diplomati italian ai që ka konfirmuar takimin në fjalë.

Sipas ambasadotit italian, Fabrizio Bucci, në bisedën mes tyre fokusi u përqendrua tek çështjet me prioritet për dy vendet.

Ai është shprehur se:

“Pata një takim të gjatë sot me Edi Ramën. Bëmë një panoramë të çështjeve me prioritet për dy vendet. Dialogu, në interes të qytetarëve të vendeve tona”.

Ambasadori ka dëshiruar të mos “flasi” më tëpër në lidhje me çeshtjet që u diskutuan, edhe pse e ka bërë publik takimin e tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet