Aleanca për Teatrin çon peticionin në Korçë, qytetarë e politikanë i bashkohen thirrjes

Aktualitet
Aleanca për Teatrin çon peticionin në Korçë,

Aleanca për mbrojtjen e teatrit është zhvendosur ditën e sotme në Korçë dhe në Pogradec, ku qytetarët kanë firmosur peticionin. Në peticion Aleanca për teatrin kërkon rindërtimin e tij aty ku ishte dhe ashtu siç ishte të Teatrit kombëtar.

Ishin të shumtë qytetarë por dhe disa politikanë të PD e LSI, i janë përgjigjur thirrjes së aleancës për të firmosur peticionin, që u mbaj para hyrjes së teatrit “Andon Zako Cajupi".

Më herët ata kanë qenë edhe në Durrës, Shkodër, Elbasan, Kukës për të firmosur peticionin për të cilin Aleanca për Teatrin është shprehur se do ta çojë në të gjithë Shqipërinë.

ME TE LEXUARAT