Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Tërbohet” moti në Greqi, stuhia e bresherit zbardh rrugët….

Grekët janë befasuar nga një stuhi e fortë breshëri ndërsa zona më e prekur ka qenë ajo e Xanthi-t.

Rreth orës 10:00 me orën lokale nisi në formën e reshjeve të shiut që ishin tepër të shërmbyeshme dhe më pas u kthye në breshër, ndërsa qytetarët braktisën rrugët.

Mediat vendase shkruajnë se në Rrugën Provinciale të Xanthi, Petinou, breshri ishte aq i fortë sa rrugët të kujtonin një peizazh me dëborë.

Drejtuesit e mjeteve ndaluan automjetet e tyre në anë të rrugës duke pritur breshrin sa një kokërr arrë të ndalej.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet